NJPW Not-So-Official G1 Prediction Contest (with real life prize)

Discussion in 'International Wrestling' started by Jeffry Fucking Mason, Jul 15, 2017.

  1. #1 Jeffry Fucking Mason, Jul 15, 2017
    Last edited: Aug 14, 2017
    So with a little over a day left until the opening night of the G1 (unless I misunderstood the time conversions), I have decided to run a prediction contest to help people get even more excitement out of this awesome tournament. It's simple:

    -You may join in at any time; joining after the first show will put you at a big disadvantage, though
    -It's not mandatory to post predictions for every show all at once, but I do feel like you will have more fun if you do it like that
    -Editing posts is an automatic DQ...HOWEVER, you may change your pick for any show except the first one, as long as it is posted before the start of the show you are wanting to change it on and is in a separate, unedited post from your original
    -2 points for every match predicted correctly; 5 points for correctly predicting who will compete in the finals; 5 points for correctly predicting the winner of the whole G1
    -This post is (obviously) going to contain spoilers.
    -I don't know what the prize is yet. It might be a DVD, it might be a VHS, maybe it'll just be cash or a gift card, perhaps I can cut a video promo on you or send you my autograph xD...there's a lot of possibilities, and different scenarios of why something can't be given as a prize. So I'll save the prize reveal for the end, and if you win, we can discuss what I can get you (within reason, obviously)

    Here is the schedule (times in US Eastern time):

    July 17 in Hokkaido, 2AM start (A Block, English Commentary)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Zack Sabre Jr.
    - Kota Ibushi vs. Tetsuya Naito
    - Yuji Nagata vs. YOSHI-HASHI
    - Togi Makabe vs. Bad Luck Fale
    - Hirooki Goto vs. Tomohiro Ishii

    July 20 in Korakuen Hall, 5:30AM (B Block, English Commentary)

    - Minoru Suzuki vs. Kenny Omega
    - SANADA vs. EVIL
    - Kazuchika Okada vs. Toru Yano
    - Michael Elgin vs. Tama Tonga
    - Satoshi Kojima vs. Juice Robinson

    July 21 in Korakuen Hall, 5:30AM (A Block, English Commentary)

    - Tetsuya Naito vs. YOSHI-HASHI
    - Kota Ibushi vs. Zack Sabre Jr.
    - Yuji Nagata vs. Hirooki Goto
    - Togi Makabe vs. Tomohiro Ishii
    - Hiroshi Tanahashi vs. Bad Luck Fale

    July 22 in Korakuen Hall, 5:30AM (B Block, English Commentary)

    - Kenny Omega vs. Tama Tonga
    - Minoru Suzuki vs. SANADA
    - EVIL vs. Juice Robinson
    - Kazuchika Okada vs. Michael Elgin
    - Satoshi Kojima vs. Toru Yano

    July 23 in Tokyo Machida Gymnasium, 5AM (A Block)

    - Kota Ibushi vs. Tomohiro Ishii
    - Togi Makabe vs. Hirooki Goto
    - Tetsuya Naito vs. Bad Luck Fale
    - YOSHI-HASHI vs. Zack Sabre Jr.
    - Hiroshi Tanahashi vs. Yuji Nagata

    July 25 in Fukushima, 5:30AM (B Block)

    - Kazuchika Okada vs. SANADA
    - Kenny Omega vs. Toru Yano
    - Tama Tonga vs. EVIL
    - Juice Robinson vs. Minoru Suzuki
    - Satoshi Kojima vs. Michael Elgin

    July 26 in Miyagi, 5:30AM (A Block)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Hirooki Goto
    - Kota Ibushi vs. Togi Makabe
    - Zack Sabre Jr. vs. Bad Luck Fale
    - Tomohiro Ishii vs. YOSHI-HASHI
    - Tetsuya Naito vs. Yuji Nagata

    July 27 in Niigata, 5:30AM (B Block)

    - Michael Elgin vs. Kenny Omega
    - Minoru Suzuki vs. EVIL
    - SANADA vs. Toru Yano
    - Juice Robinson vs. Tama Tonga
    - Kazuchika Okada vs. Satoshi Kojima

    July 29 in Aichi, 5AM (A Block)

    - Tetsuya Naito vs. Tomohiro Ishii
    - Hiroshi Tanahashi vs. YOSHI-HASHI
    - Hirooki Goto vs. Zack Sabre Jr.
    - Kota Ibushi vs. Bad Luck Fale
    - Togi Makabe vs. Yuji Nagata

    July 30 in Gifu, 3:30AM (B Block)

    - Kenny Omega vs. Satoshi Kojima
    - Kazuchika Okada vs. Juice Robinson
    - Michael Elgin vs. SANADA
    - Minoru Suzuki vs. Tama Tonga
    - EVIL vs. Toru Yano

    August 1 in Kagoshima, 5:30AM (A Block)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Kota Ibushi
    - Tomohiro Ishii vs. Yuji Nagata
    - YOSHI-HASHI vs. Bad Luck Fale
    - Tetsuya Naito vs. Hirooki Goto
    - Togi Makabe vs. Zack Sabre Jr.

    August 2 in Fukuoka, 5:30AM (B Block)

    - Kenny Omega vs. EVIL
    - Minoru Suzuki vs. Satoshi Kojima
    - Kazuchika Okada vs. Tama Tonga
    - SANADA vs. Juice Robinson
    - Michael Elgin vs. Toru Yano

    August 4 in Ehime, 6AM (A Block)

    - Tetsuya Naito vs. Zack Sabre Jr.
    - Hiroshi Tanahashi vs. Togi Makabe
    - Kota Ibushi vs. Yuji Nagata
    - Hirooki Goto vs. YOSHI-HASHI
    - Tomohiro Ishii vs. Bad Luck Fale

    August 5 in Osaka, 4AM (B Block)

    - Kazuchika Okada vs. EVIL
    - Satoshi Kojima vs. SANADA
    - Minoru Suzuki vs. Michael Elgin
    - Tama Tonga vs. Toru Yano
    - Kenny Omega vs. Juice Robinson

    August 6 in Shizuoka, 3AM (A Block)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Tomohiro Ishii
    - Tetsuya Naito vs. Togi Makabe
    - Hirooki Goto vs. Bad Luck Fale
    - Kota Ibushi vs. YOSHI-HASHI
    - Zack Sabre Jr. vs. Yuji Nagata

    August 8 in Kanagawa, 5:30AM (B Block)

    - Kazuchika Okada vs. Minoru Suzuki
    - Kenny Omega vs. SANADA
    - Juice Robinson vs. Toru Yano
    - Michael Elgin vs. EVIL
    - Satoshi Kojima vs. Tama Tonga

    August 11 at Ryōgoku Sumo Hall, 5:30AM (Final A Block show, English Commentary)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Tetsuya Naito
    - Kota Ibushi vs. Hirooki Goto
    - Tomohiro Ishii vs. Zack Sabre Jr.
    - Bad Luck Fale vs. Yuji Nagata
    - Togi Makabe vs. YOSHI-HASHI

    August 12 at Ryōgoku Sumo Hall, 5:30AM (Final B Block show, English Commentary)

    - Kazuchika Okada vs. Kenny Omega
    - Minoru Suzuki vs. Toru Yano
    - Tama Tonga vs. SANADA
    - Michael Elgin vs. Juice Robinson
    - Satoshi Kojima vs. EVIL

    August 13 at Ryōgoku Sumo Hall, 2AM (G1 Climax 27 Finals,English Commentary)

    - ????? vs. ?????




    SCOREBOARD:
    1. @RedDwarfTechy - 122 pts
    2. @Mike Thunder - 99 pts
    3. @Botchie - 94 pts
    4. @Leo C - 78 pts
     
    • Like Like x 1
  2. Opening night predictions:

    Ibushi Vs. Naito
    Winner: Ibushi- I think we might see him make it to the finals. At least it's what I want...

    Tanahashi Vs. ZSJ
    Winner: GO ACE!- wouldn't mind ZSJ though.

    Nagata Vs. Hashi
    Winner: Hashi

    Makabe Vs. Fale
    Winner: Fale

    Goto Vs. Ishii
    Winner: Ishii
     
    • Like Like x 1
  3. Winners are in bold.

    July 17 in Hokkaido, 2AM start (A Block, English Commentary)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Zack Sabre Jr.
    - Kota Ibushi vs. Tetsuya Naito
    - Yuji Nagata vs. YOSHI-HASHI
    - Togi Makabe vs. Bad Luck Fale
    - Hirooki Goto vs. Tomohiro Ishii

    July 20 in Korakuen Hall, 5:30AM (B Block, English Commentary)

    - Minoru Suzuki vs. Kenny Omega
    - SANADA vs. EVIL
    - Kazuchika Okada vs. Toru Yano
    - Michael Elgin vs. Tama Tonga
    - Satoshi Kojima vs. Juice Robinson
     
    • Like Like x 1
  4. NIGHT 1 RESULTS

    YOSHI-HASHI (+2 Botchie)
    Bad Luck Fale (+2 Botchie)
    Hirooki Goto (+2 Leo C)
    Zack Sabre, Jr. (+2 Leo C)
    Tetsuya Naito

    Scoreboard in OP has been updated. Also, since I totally didn't take this into consideration, I will give everyone until the BEGINNING of Night 3 (so after 1 night of each block is finished) to submit their predictions for who will be in the finals. So far that's just @Botchie & @Leo C

    @Snowman @Mike Thunder @Aurtle the Turtle @RedDwarfTechy @Prince Bálor @Stopspot @Black Iron PJ @impactking Any of you getting in on this? It's not too late. (And there's PRIZES)
     
    • Like Like x 1
  5. I'll get you my suggestions tonight. Not gonna be able to watch but gonna give it a go!
     
    • Like Like x 1
  6. July 17 in Hokkaido, 2AM start (A Block, English Commentary)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Zack Sabre Jr.
    - Kota Ibushi vs. Tetsuya Naito
    - Yuji Nagata vs. YOSHI-HASHI
    - Togi Makabe vs. Bad Luck Fale
    - Hirooki Goto vs. Tomohiro Ishii

    July 20 in Korakuen Hall, 5:30AM (B Block, English Commentary)

    - Minoru Suzuki vs. Kenny Omega
    - SANADA vs. EVIL
    - Kazuchika Okada vs. Toru Yano
    - Michael Elgin vs. Tama Tonga
    - Satoshi Kojima vs. Juice Robinson

    July 21 in Korakuen Hall, 5:30AM (A Block, English Commentary)

    - Tetsuya Naito vs. YOSHI-HASHI
    - Kota Ibushi vs. Zack Sabre Jr.
    - Yuji Nagata vs. Hirooki Goto
    - Togi Makabe vs. Tomohiro Ishii
    - Hiroshi Tanahashi vs. Bad Luck Fale

    July 22 in Korakuen Hall, 5:30AM (B Block, English Commentary)

    - Kenny Omega vs. Tama Tonga
    - Minoru Suzuki vs. SANADA
    - EVIL vs. Juice Robinson
    - Kazuchika Okada vs. Michael Elgin
    - Satoshi Kojima vs. Toru Yano

    July 23 in Tokyo Machida Gymnasium, 5AM (A Block)

    - Kota Ibushi vs. Tomohiro Ishii
    - Togi Makabe vs. Hirooki Goto
    - Tetsuya Naito vs. Bad Luck Fale
    - YOSHI-HASHI vs. Zack Sabre Jr.
    - Hiroshi Tanahashi vs. Yuji Nagata

    July 25 in Fukushima, 5:30AM (B Block)

    - Kazuchika Okada vs. SANADA
    - Kenny Omega vs. Toru Yano
    - Tama Tonga vs. EVIL
    - Juice Robinson vs. Minoru Suzuki
    - Satoshi Kojima vs. Michael Elgin

    July 26 in Miyagi, 5:30AM (A Block)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Hirooki Goto
    - Kota Ibushi vs. Togi Makabe
    - Zack Sabre Jr. vs. Bad Luck Fale
    - Tomohiro Ishii vs. YOSHI-HASHI
    - Tetsuya Naito vs. Yuji Nagata

    July 27 in Niigata, 5:30AM (B Block)

    - Michael Elgin vs. Kenny Omega
    - Minoru Suzuki vs. EVIL
    - SANADA vs. Toru Yano
    - Juice Robinson vs. Tama Tonga
    - Kazuchika Okada vs. Satoshi Kojima

    July 29 in Aichi, 5AM (A Block)

    - Tetsuya Naito vs. Tomohiro Ishii
    - Hiroshi Tanahashi vs. YOSHI-HASHI
    - Hirooki Goto vs. Zack Sabre Jr.
    - Kota Ibushi vs. Bad Luck Fale
    - Togi Makabe vs. Yuji Nagata

    July 30 in Gifu, 3:30AM (B Block)

    - Kenny Omega vs. Satoshi Kojima
    - Kazuchika Okada vs. Juice Robinson
    - Michael Elgin vs. SANADA
    - Minoru Suzuki vs. Tama Tonga
    - EVIL vs. Toru Yano

    August 1 in Kagoshima, 5:30AM (A Block)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Kota Ibushi
    - Tomohiro Ishii vs. Yuji Nagata
    - YOSHI-HASHI vs. Bad Luck Fale
    - Tetsuya Naito vs. Hirooki Goto
    - Togi Makabe vs. Zack Sabre Jr.

    August 2 in Fukuoka, 5:30AM (B Block)

    - Kenny Omega vs. EVIL
    - Minoru Suzuki vs. Satoshi Kojima
    - Kazuchika Okada vs. Tama Tonga
    - SANADA vs. Juice Robinson
    - Michael Elgin vs. Toru Yano

    August 4 in Ehime, 6AM (A Block)

    - Tetsuya Naito vs. Zack Sabre Jr.
    - Hiroshi Tanahashi vs. Togi Makabe
    - Kota Ibushi vs. Yuji Nagata
    - Hirooki Goto vs. YOSHI-HASHI
    - Tomohiro Ishii vs. Bad Luck Fale

    August 5 in Osaka, 4AM (B Block)

    - Kazuchika Okada vs. EVIL
    - Satoshi Kojima vs. SANADA
    - Minoru Suzuki vs. Michael Elgin
    - Tama Tonga vs. Toru Yano
    - Kenny Omega vs. Juice Robinson

    August 6 in Shizuoka, 3AM (A Block)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Tomohiro Ishii
    - Tetsuya Naito vs. Togi Makabe
    - Hirooki Goto vs. Bad Luck Fale
    - Kota Ibushi vs. YOSHI-HASHI
    - Zack Sabre Jr. vs. Yuji Nagata

    August 8 in Kanagawa, 5:30AM (B Block)

    - Kazuchika Okada vs. Minoru Suzuki
    - Kenny Omega vs. SANADA
    - Juice Robinson vs. Toru Yano
    - Michael Elgin vs. EVIL
    - Satoshi Kojima vs. Tama Tonga

    August 11 at Ryōgoku Sumo Hall, 5:30AM (Final A Block show, English Commentary)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Tetsuya Naito
    - Kota Ibushi vs. Hirooki Goto
    - Tomohiro Ishii vs. Zack Sabre Jr.
    - Bad Luck Fale vs. Yuji Nagata
    - Togi Makabe vs. YOSHI-HASHI

    August 12 at Ryōgoku Sumo Hall, 5:30AM (Final B Block show, English Commentary)

    - Kazuchika Okada vs. Kenny Omega DRAW
    - Minoru Suzuki vs. Toru Yano
    - Tama Tonga vs. SANADA
    - Michael Elgin vs. Juice Robinson
    - Satoshi Kojima vs. EVIL

    August 13 at Ryōgoku Sumo Hall, 2AM (G1 Climax 27 Finals,English Commentary)

    - Naito vs. Suzuki
     
    • Like Like x 1
  7. Well, I predict Naito over Omega in the finals.
     
    • Like Like x 1
  8. July 20 in Korakuen Hall, 5:30AM (B Block, English Commentary)

    - Minoru Suzuki vs. Kenny Omega - Kenny Omega
    - SANADA vs. EVIL - EVIL
    - Kazuchika Okada vs. Toru Yano - Okada
    - Michael Elgin vs. Tama Tonga - Elgin
    - Satoshi Kojima vs. Juice Robinson - Juice

    July 21 in Korakuen Hall, 5:30AM (A Block, English Commentary)

    - Tetsuya Naito vs. YOSHI-HASHI - Naito
    - Kota Ibushi vs. Zack Sabre Jr. - Ibushi
    - Yuji Nagata vs. Hirooki Goto - Goto
    - Togi Makabe vs. Tomohiro Ishii - Ishii
    - Hiroshi Tanahashi vs. Bad Luck Fale - Tanahashi

    July 22 in Korakuen Hall, 5:30AM (B Block, English Commentary)

    - Kenny Omega vs. Tama Tonga - Omega
    - Minoru Suzuki vs. SANADA - Suzuki
    - EVIL vs. Juice Robinson - EVIL
    - Kazuchika Okada vs. Michael Elgin - Okada
    - Satoshi Kojima vs. Toru Yano - Kojima

    July 23 in Tokyo Machida Gymnasium, 5AM (A Block)

    - Kota Ibushi vs. Tomohiro Ishii - Ibushi
    - Togi Makabe vs. Hirooki Goto - Goto
    - Tetsuya Naito vs. Bad Luck Fale - Naito
    - YOSHI-HASHI vs. Zack Sabre Jr. - Sabre Jr.
    - Hiroshi Tanahashi vs. Yuji Nagata - Tanahashi

    July 25 in Fukushima, 5:30AM (B Block)

    - Kazuchika Okada vs. SANADA - Okada
    - Kenny Omega vs. Toru Yano - Omega
    - Tama Tonga vs. EVIL - Evil
    - Juice Robinson vs. Minoru Suzuki - Suzuki
    - Satoshi Kojima vs. Michael Elgin - Elgin

    July 26 in Miyagi, 5:30AM (A Block)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Hirooki Goto - Draw
    - Kota Ibushi vs. Togi Makabe - Makabe
    - Zack Sabre Jr. vs. Bad Luck Fale - Sabre Jr.
    - Tomohiro Ishii vs. YOSHI-HASHI - Ishii
    - Tetsuya Naito vs. Yuji Nagata - Naito

    July 27 in Niigata, 5:30AM (B Block)

    - Michael Elgin vs. Kenny Omega - Elgin
    - Minoru Suzuki vs. EVIL - Suzuki
    - SANADA vs. Toru Yano - Toru Yano
    - Juice Robinson vs. Tama Tonga - Tama Tonga
    - Kazuchika Okada vs. Satoshi Kojima - Okada

    July 29 in Aichi, 5AM (A Block)

    - Tetsuya Naito vs. Tomohiro Ishii - Ishii
    - Hiroshi Tanahashi vs. YOSHI-HASHI - Tanahashi
    - Hirooki Goto vs. Zack Sabre Jr. - Goto
    - Kota Ibushi vs. Bad Luck Fale - Bad Luck Fale
    - Togi Makabe vs. Yuji Nagata - Makabe

    July 30 in Gifu, 3:30AM (B Block)

    - Kenny Omega vs. Satoshi Kojima - Omega
    - Kazuchika Okada vs. Juice Robinson - Okada
    - Michael Elgin vs. SANADA - Elgin
    - Minoru Suzuki vs. Tama Tonga - Suzuki
    - EVIL vs. Toru Yano - EVIL

    August 1 in Kagoshima, 5:30AM (A Block)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Kota Ibushi - Tanahashi
    - Tomohiro Ishii vs. Yuji Nagata - Ishii
    - YOSHI-HASHI vs. Bad Luck Fale - BLF
    - Tetsuya Naito vs. Hirooki Goto - Naito
    - Togi Makabe vs. Zack Sabre Jr. - Makabe

    August 2 in Fukuoka, 5:30AM (B Block)

    - Kenny Omega vs. EVIL - Omega
    - Minoru Suzuki vs. Satoshi Kojima - Suzuki
    - Kazuchika Okada vs. Tama Tonga - Okada
    - SANADA vs. Juice Robinson - Sanada
    - Michael Elgin vs. Toru Yano - Elgin

    August 4 in Ehime, 6AM (A Block)

    - Tetsuya Naito vs. Zack Sabre Jr. - Naito
    - Hiroshi Tanahashi vs. Togi Makabe - Tanahashi
    - Kota Ibushi vs. Yuji Nagata - Ibushi
    - Hirooki Goto vs. YOSHI-HASHI - Goto
    - Tomohiro Ishii vs. Bad Luck Fale - Ishii

    August 5 in Osaka, 4AM (B Block)

    - Kazuchika Okada vs. EVIL - EVIL
    - Satoshi Kojima vs. SANADA - Kojima
    - Minoru Suzuki vs. Michael Elgin - Elgin
    - Tama Tonga vs. Toru Yano - Tama Tonga
    - Kenny Omega vs. Juice Robinson - Kenny Omega

    August 6 in Shizuoka, 3AM (A Block)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Tomohiro Ishii - Tanahashi
    - Tetsuya Naito vs. Togi Makabe - Naito
    - Hirooki Goto vs. Bad Luck Fale - Goto
    - Kota Ibushi vs. YOSHI-HASHI - Ibushi
    - Zack Sabre Jr. vs. Yuji Nagata - Nagata

    August 8 in Kanagawa, 5:30AM (B Block)

    - Kazuchika Okada vs. Minoru Suzuki - Suzuki
    - Kenny Omega vs. SANADA - Omega
    - Juice Robinson vs. Toru Yano - Juice
    - Michael Elgin vs. EVIL - Elgin
    - Satoshi Kojima vs. Tama Tonga - Tonga

    August 11 at Ryōgoku Sumo Hall, 5:30AM (Final A Block show, English Commentary)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Tetsuya Naito - DRAW
    - Kota Ibushi vs. Hirooki Goto - Ibushi
    - Tomohiro Ishii vs. Zack Sabre Jr. - Ishii
    - Bad Luck Fale vs. Yuji Nagata - BLF
    - Togi Makabe vs. YOSHI-HASHI - Makabe

    August 12 at Ryōgoku Sumo Hall, 5:30AM (Final B Block show, English Commentary)

    - Kazuchika Okada vs. Kenny Omega - Omega
    - Minoru Suzuki vs. Toru Yano - Suzuki
    - Tama Tonga vs. SANADA - Sanada
    - Michael Elgin vs. Juice Robinson - Elgin
    - Satoshi Kojima vs. EVIL - EVIL

    August 13 at Ryōgoku Sumo Hall, 2AM (G1 Climax 27 Finals,English Commentary)

    - Tanahashi vs. Omega
     
    • Like Like x 1
  9. Night two ( pretty late lol):

    Minoru Suzuki vs. Kenny Omega
    Winner: Omega.

    - SANADA vs. EVIL
    Winner: Sanada

    - Kazuchika Okada vs. Toru Yano
    Winner: Okada is the obvious choice...maybe too obvious.

    - Michael Elgin vs. Tama Tonga
    Winner: Elgin

    - Satoshi Kojima vs. Juice Robinson
    Winner: Kojima
     
  10. July 21 in Korakuen Hall, 5:30AM (A Block, English Commentary)

    - Tetsuya Naito vs. YOSHI-HASHI
    - Kota Ibushi vs. Zack Sabre Jr.
    - Yuji Nagata vs. Hirooki Goto
    - Togi Makabe vs. Tomohiro Ishii
    - Hiroshi Tanahashi vs. Bad Luck Fale

    July 22 in Korakuen Hall, 5:30AM (B Block, English Commentary)

    - Kenny Omega vs. Tama Tonga
    - Minoru Suzuki vs. SANADA
    - EVIL vs. Juice Robinson
    - Kazuchika Okada vs. Michael Elgin
    - Satoshi Kojima vs. Toru Yano
     
  11. Sorry guys. Was on a plane yesterday morning so I missed the show, and watched most of yesterday's today during today's. Catching up on the G1 sucks lol. But keep the predictions coming, I will update as soon as I catch up with each show
     
  12. DAY 2 RESULTS

    Juice Robinson (+2 Leo, Thunder, & Techy)
    Tama Tonga
    SANADA (+2 Botchie)
    Kazuchika Okada (+2 Botchie & Techy)
    Kenny Omega (+2 Botchie & Techy)
     
  13. DAY 3 RESULTS

    Hirooki Goto (+2 Leo, Thunder, & Techy)
    Tomohiro Ishii (+2 Thunder & Techy)
    Kota Ibushi (+2 Leo, Thunder, & Techy)
    Hiroshi Tanahashi (+2 Thunder & Techy)
    Tetsuya Naito (+2 Thunder & Techy)
     
  14. @Botchie get those predictions in, man. You were in the lead and are now tied for last (as of the end of Day 3).
     
    • Like Like x 1
  15. NIGHT 5 July 23 in Tokyo Machida Gymnasium, 5AM (A Block)

    - Kota Ibushi vs. Tomohiro Ishii
    Winner: Ibushi

    - Togi Makabe vs. Hirooki Goto
    Winner: Goto

    - Tetsuya Naito vs. Bad Luck Fale
    WInner: Naito-AVENGE DARYL

    - YOSHI-HASHI vs. Zack Sabre Jr.
    Winner: ZSJ

    - Hiroshi Tanahashi vs. Yuji Nagata
    Winner: Tanahashi

    NIGHT 6 July 25 in Fukushima, 5:30AM (B Block)

    - Kazuchika Okada vs. SANADA
    Winner: SANADA

    - Kenny Omega vs. Toru Yano
    Winner: Omega

    - Tama Tonga vs. EVIL
    Winner: Tonga

    - Juice Robinson vs. Minoru Suzuki
    Winner: Suzuki

    - Satoshi Kojima vs. Michael Elgin
    Winner: Elgin

    NIGHT 7 July 26 in Miyagi, 5:30AM (A Block)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Hirooki Goto
    Winner: Tanahashi

    - Kota Ibushi vs. Togi Makabe
    Winner: Ibushi

    - Zack Sabre Jr. vs. Bad Luck Fale
    Winner: ZSJ

    - Tomohiro Ishii vs. YOSHI-HASHI
    Winner: Ishii

    - Tetsuya Naito vs. Yuji Nagata
    Winner: Naito
     
    • Like Like x 1
  16. Before I forget predicting again:

    NIGHT 6 July 25 in Fukushima, 5:30AM (B Block)

    - Kazuchika Okada vs. SANADA
    Winner: Okada

    - Kenny Omega vs. Toru Yano
    Winner: Omega

    - Tama Tonga vs. EVIL
    Winner: EVIL

    - Juice Robinson vs. Minoru Suzuki
    Winner: Suzuki

    - Satoshi Kojima vs. Michael Elgin
    Winner: Elgin

    NIGHT 7 July 26 in Miyagi, 5:30AM (A Block)

    - Hiroshi Tanahashi vs. Hirooki Goto
    Winner: Tanahashi

    - Kota Ibushi vs. Togi Makabe
    Winner: Ibushi

    - Zack Sabre Jr. vs. Bad Luck Fale
    Winner: Fale

    - Tomohiro Ishii vs. YOSHI-HASHI
    Winner: Ishii

    - Tetsuya Naito vs. Yuji Nagata
    Winner: Naito
     
    • Like Like x 1
  17. DAY 4 RESULTS

    Toru Yano
    EVIL (+2 Techy, Leo)
    Minoru Suzuki (+2 Thunder, Techy, Leo)
    Kenny Omega (+2 Thunder, Techy, Leo)
    Kazuchika Okada (+2 Thunder, Techy)
     
  18. DAY 5 RESULTS

    Zack Sabre, Jr. (+2 Techy & Botchie)
    Hiroshi Tanahashi (+2 Thunder, Techy, & Botchie)
    Bad Luck Fale
    Kota Ibushi (+2 Thunder, Techy, & Botchie)
    Togi Makabe
     
  19. DAY 6 RESULTS

    Michael Elgin (+2 Thunder, Techy, Botchie, & Leo)
    EVIL (+2 Thunder, Techy, & Leo)
    Minoru Suzuki (+2 Thunder, Techy, Botchie, & Leo)
    Kenny Omega (+2 Techy, Botchie, & Leo)
    Kazuchika Okada (+2 Thunder, Techy, & Leo)
     
  20. About a third of the way done, so it's still anyone's game.
     
Loading...